تحقیق راه زندگي براي تمامي بشريت


	تحقیق راه زندگي براي تمامي بشريت

بخشی از متن:
ايده‌آل اصيل خدا در آفرينش اولين اجداد بشري (آدم و حوا) اين بود كه آنها از طريق عشق راستين خودشان را كامل كرده، بتوانند بعنوان والدين راستين، يك خانوادة خوب از عشق راستين، زندگي راستين و نسب خوني راستين بيآفرينند. يك چنين خانوادة خوبي، تنها بر اساس قلب و روح متحد اعضاي آن در برابر خدا ميتواند شكل بگيرد.
خواست خدا در زمان آفرينش اولين پسر و دخترش اين بود كه آنها بهتر از خود او شوند. انديشه و گمان سنتي خواهد گفت كه چنين چيزي پوچ و نامعقول است! اما لحظه‌اي به اين موضوع فكر كنيد. وقتيكه در موقعيت والدين به چهرة فرزندان خود چشم ميدوزيم، اميد و عشق بسيار نامحدودي را برايشان آرزو كرده، ميخواهيم آنها رشد كرده و به همة آن چيزهائيكه ما فقط رؤياي آنها را در ذهن داشته‌ايم، دست پيدا كنند.
به همين شكل، خدا نيز ميخواهد بطور نامحدودي (تمامي زندگي خود را) به فرزندانش بدهد. او حتي به ميزان صد در صد آن راضي نيست، بلكه ميخواهد هزاران بار بيشتر از آنچه كه دارد بدهد. طبيعت عشق خدا بخشش مطلق و فراموش كردن آن است. بر خلاف كسانيكه داده‌ها و بخشش‌هاي خود را حساب كرده و بعد اعلام ميكنند كه اين كافي است، براي خدا كافي هيچوقت كافي نيست! بعلاوه، هدف خدا درآفرينش تمام هستي، داشتن مفعول عشق بود. هدف او در آفرينش والدين و فرزندان، شوهران و زنان و تمامي موجودات در جهان هستي بصورت زوجهاي مكمل، اين بود كه در تمامي جهان آفرينش، به عشق راستين ماهيت جسمي دهد. به همين خاطر والدين براي فرزندانشان، و فرزندان براي والدينشان زندگي ميكنند، همينطورشوهران براي زنانشان و زنان براي شوهرانشان زندگي ميكنند. هدف همة موجودات در آفرينش، دادن و فدا كردن و زيستن براي ديگران است.
اگر عشق راستين و ايده‌آل خدا از طريق خانوادة آدم بواقعيت درآمده بود، آن خانواده آغاز پادشاهي بهشت ميشد و در طول تاريخ بشري، به سطوح مختلف قبيله، ملت و دنيا گسترش پيدا ميكرد، كه اين همان دنياي عشق راستين يا پادشاهي بهشت بر روي زمين ميبود. گذشته از اين، يك توسعة مشابه پادشاهي بهشت در دنياي روح نيز شكل ميگرفت.

فهرست مطالب:
پيمان خانواده
پيمان خانواده (كره اي با تلفظ فارسي)
والدين راستين و عهد تكميل شده
بركت ازدواج و زندگي ابدي
راه زندگي براي تمامي بشريت
خانوادة راستين و من
تاريخ تقدير شدة رستگاري از ديدگاه اصل
در جستجوي منشاء هستي
خانوادة راستين و هستي راستين متمركز بر عشق راستين

تعداد مشاهده:
1288
مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 51

حجم فایل:110
کیلوبایت


 قیمت:


2,800 تومان


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.


 
پرداخت و دریافت فایل

  • راهنمای استفاده:
    مناسب جهت استفاده دانشجویان و دانش آموزان

  • محتوای فایل دانلودی:

    در قالب فایل word و قابل ویرایش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *